Ansatte PKL'ere

Specialespecifikke PKL'ere

Almen medicin - RM

Almen medicin - RM

Roar Magaard Roar Maagaard
Praktiserende læge
Mobil: 2033 3929
e-mail: roarmaag@post7.tele.dk
Joachim Frølund Hansen
Praktiserende læge
e-mail: joachim@vesalius.dk

Almen medicin -RM

Anæstesiologi

Søren Prins
Praktiserende læge
Tlf.: 8682 7611/2238 2230
e-mail: soerenprins@gmail.com
Helle Lykkeskov Nibro
Overlæge
e-mail: helnib@rm.dk

Arbejdsmedicin

Børne- og ungdomspsykiatri

Anette Kærgaard
e-mail: Anette.Kaergaard@vest.rm.dk
PKL Peter Ramsig Peter Ramsing
Tlf.: 4010 7543
e-mail: peterams@rm.dk

Dermatologi og Venerologi

Diagnostisk Radiolgi

Anne Braae Anne Braae Olesen
Afdelingslæge, ph.d.
Tlf.: 7846 1718
e-mail: annebraae@dadlnet.dk
Arne Lücke
e-mail: arneluck@rm.dk

Gynækologi og obstetrik

IM: Endokrinologi

Inge Marie Møller-Skuldbøl
Mobil: 3089 1826
e-mail: inge.marie.moeller@rm.dk
Jens Peter Kroustrup 
Overlæge
Tlf.: 9766 3639
e-mail: jpk@rn.dk

IM: Gastroenterologi og Hepatologi

IM: Geriatri

Jens F. Dahlerup
Overlæge, dr.med.
Tlf.: 7846 3895
e-mail: jensdahl@rm.dk
Stig Andersen
Overlæge
e-mail: lasa@rn.dk

IM: Hæmatologi

IM: Infektionsmedicin

Ilse Christiansen
Speciale - og uddannelsesansvarlig overlæge, dr. med., MLP
Tlf.: 9766 3854
e-mail: ilse.christiansen@rn.dk
Gitte Pedersen
Overlæge, ph.d.
Tlf.: 9766 3924
Mobil: 2893 0615
e-mail: gip@rn.dk

IM: Kardiologi

IM: Lungesygdomme

Dorte Guldbrand Nielsen
Reservelæge, ph.d.
Tlf. 7845 2050
Mobil: 20920383
e-mail: doteniel@rm.dk
Ulla Møller Weinreich
Uddannelsesansvarlig overlæge, ph.d.
Tlf.: 6092 7755
e-mail: ulw@rn.dk

IM: Nefrologi

IM: Reumatologi

Anette Bagger Sørensen
Afdelingslæge
Tlf.: 7845 2418
e-mail: asoere@rm.dk
Mogens Pfeiffer
Uddannelsesansvarlig overlæge, ph.d.
e-mail:
Pfeiffer@aarhus.rm.dk

Karkirurgi

Kirurgi

Jes Sandermann
Uddannelsesansvarlig overlæge
Tlf.: 7844 5611
e-mail: jes.sandermann@viborg.rm.dk

Anders Husted Madsen
Afdelingslæge
Tlf.: 7843 5300
Mobil: 2328 9211
e-mail: andemads@rm.dk

Klinisk Biokemi

Klinisk Farmakologi

Mie Hesselund Samson
Afdelingslæge
Tlf. 7846 66138
e-mail: miesamso@rm.dk
Torben Laursen
Uddannelsesansvarlig overlæge, dr. med., ph.d.
Tlf.: 8716 7689
e-mail: tl@farm.au.dk

Klinisk Fysiologi og Nuklearmedicin

Klinisk Genetik

Christian Høyer
e-mail: chr.hoyer@gmail.com

 

Lone Sunde
Overlæge, ph.d.
Tlf.: 8716 7765
Mobil: 4014 4364
e-mail: lonsunde@rm.dk

Klinisk Immunologi

Klinisk mikrobiologi

John Bæch
Tlf.: 9766 5545
e-mail: jb@rn.dk
Marianne Kragh Thomsen
e-mail: marthoms@rm.dk

Klinisk Onkologi

Kæbekirurgi

PKL Carsten Rytter Carsten Rytter
Overlæge
Tlf.: 7846 4488
e-mail: carsrytt@rm.dk
Thomas Jensen
Forsknings- og uddannelsesansvarlig
overtandlæge
Tlf.: 9766 2798
e-mail: thomas.jensen@rn.dk

Neurokirurgi

Neurologi



Helga Angela Gulisano
Uddannelsesansvarlig overlæge
Tlf.: 4071 7171
e-mail: heang@rn.dk

Erik Hvid Danielsen
Overlæge, dr. med., ph.d.
Tlf. 7846 3580
e-mail: erikdani@rm.dk

Oftalmologi

Ortopædkirurgi

Carl Uggerhøj Andersen
Overlæge
Tlf. 9766 2632 
e-mail: cua@rn.dk
Svend Erik Østgaard
Specialeansvarlig overlæge, pH.d., HD
Tlf.: 9766 2558
Mobil: 26186604
e-mail: sveo@rn.dk

Oto-rhino og laryngologi

Patologisk anatomi og cytologi

Jens-Jacob Mølby Henriksen
e-mail: jjmh@rn.dk

Mikkel Eld
e-mail: mikkel.eld@rn.dk

Plastikkirurgi

Psykiatri

Tine Damsgaard Tine Engberg Damsgaard
Overlæge, ph.d.
Tlf.: 7846 3865, personsøger via omstilling 3865
e-mail: tinedams@rm.dk

Morten Kjølbye
Uddannelseskoordinerende overlæge       
e-mail: m.kjoelbye@rn.dk

Pædiatri

Retsmedicin

Thomas Balslev
Overlæge, MHPE, ph.d.
Tlf.: 7844 5434
Mobil: 2173 6904
e-mail: thomas.balslev@midt.rm.dk

Marianne Cathrine Rohde
e-mail: mcr@forens.au.dk

 

Samfundsmedicin

Thoraxkirurgi

Anita Sørensen
Overlæge
Tlf.: 784 20177
e-mail: anison@rm.dk
 

Ivy Susanne Modrau
e-mail: ivy.modrau@skejby.rm.dk

 

 

Urologi

 

  

Maiken Milly Howard Bjerggaard
Uddannelsesansvarlig overlæge
e-mail: maikbjer@rm.dk 

      

Ikke specialespecifikke PKL'ere

 

Akutområdet RM

Akutområdet RN


Charlotte Green Carlsen
Uddannelsesansvarlig overlæge, ph.d.
Tlf.: 2567 3828
e-mail: charlotte@greenhesel.dk

Marc Ludwig
Tlf. nr. 9764 2162
Mobil: 2016 7101
e-mail: marc.ludwig@rn.dk

Basisuddannelsen RM

Basisuddannelsen RN

Vacant

Vacant

 

 

Færdigheds- og simulationstræning i RM

Færdigheds- og Simulationstræning RN

Charlotte Paltved
Overlæge
Tlf.: 2159 2721
e-mail: paltved@dadlnet.dk

Karen Lindorff-Larsen
Overlæge
Tlf.: 9766 6278
e-mail: lindorff@dadlnet.dk

Feedback og vejledning

Medicinsk pædagogik

Sune Rubak
1. reservelæge, ph.d.
Tlf.: 8618 0870 (privat)
7845 1448 (pæd.afd. SKS)
e-mail: sr@cepome.au.dk
Susanne Nøhr
Overlæge, ph.d.
Tlf.: 9766 6263
e-mail: susanne.noehr@rn.dk